Poprzez skuteczną interwencję poza godzinami służby, stróże prawa ponownie udowodnili, że nie ignorują sytuacji naruszających prawo, nawet poza godzinami pracy. Pewien małżeński duet funkcjonariuszy, mimo że służy w różnych jednostkach, wykorzystał swój wolny czas do zatrzymania kierującego pod wpływem alkoholu. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał niemal 4 promile alkoholu we krwi.
Sierżant sztabowy Adrianna Rollinger, dzielnicowa z Mokotowa, wracając ze swojej zmiany razem ze swoim mężem – również policjantem – dowiedzieli się od znajomego o możliwości, że kierowca volkswagena w miejscowości Bogatki może być pod wpływem alkoholu. Bez wahania sprzymierzyli swoje siły i dali się w poszukiwanie podejrzanego pojazdu. Po zauważeniu samochodu z dwoma mężczyznami w środku, początkowo zaparkowanego, ale później ruszającego w drogę, para postanowiła interweniować.
Adrianna Rollinger zablokowała drogę nietrzeźwemu kierującemu swoim własnym pojazdem, po czym podszedł do niego i otworzyła drzwi samochodu. Od razu odczuła zapach alkoholu. Po przedstawieniu się jako policjantka i poinformowaniu o obecności innego funkcjonariusza, rozpoczęła interwencję. Pasażer trzymał na kolanach czteropak piwa, a kierowca miał niewyraźną mowę i nie reagował na polecenia.
W trosce o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, policjanci szybko uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, wyjmując kluczyki ze stacyjki i czekając na przybycie wezwanego patrolu policyjnego.
Zaledwie po chwilę na miejscu zdarzenia pojawił się policyjny patrol, który został powiadomiony telefonicznie o całej sytuacji przez stróżkę prawa z Mokotowa. Mundurowi poddali kierującego testowi alkomatem, który potwierdził około 4 promile alkoholu w jego organizmie. Nietrzeźwego mężczyznę zatrzymano, a jego podróż zakończyła się w policyjnej celi.
Wspomniana para funkcjonariuszy udowodniła, że działania policyjne nie ograniczają się do konkretnych godzin ani miejsc. Nie zawahali się poświęcić swojego prywatnego czasu, aby podjąć interwencję. Pamiętajmy, że każdy z nas może zapobiec tragedii na drodze. Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, powinniśmy zareagować. Informowanie o potencjalnych zagrożeniach i niebezpiecznym zachowaniu na drodze często pozwala zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. W razie potrzeby można powiadomić policję o wszelkich niepokojących sytuacjach, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.